Moet je een koopakte inschrijven?

Moet je een koopakte inschrijven?inschrijven

Stel, je hebt een huis gekocht. Moet je de koopakte dan inschrijven?
In de koopakte van de NVM voor een woonhuis zie je bij artikel 14 staan of partijen de notaris opdracht geven om de koopakte in de openbare registers in te schrijven.

Wat is een inschrijving in de openbare registers?
De verkoper heeft een leveringsverplichting en de belangen van de koper worden door een inschrijving hierin behartigd.

Er is een koop tot stand gekomen en de koopakte wordt ingeschreven in de openbare registers. Als de woning daarna nog een keer wordt verkocht door de verkoper dan heeft dat geen effect omdat de (eerste) koop is ingeschreven in de openbare registers. Het register is, zoals de naam al doet vermoeden, openbaar en voor iedereen toegankelijk.

Voorbeelden:

  • In het geval van een eventueel faillissement van de verkoper zal de woning volgens afspraak worden geleverd;
  • Ook het leggen van beslag of een eventueel faillissement van de verkoper staat de levering van het huis niet in de weg. 

Inschrijving in de openbare registers kan maar voor 6 maanden. Als het huis niet binnen die periode is geleverd, verliest (met terugwerkende kracht) de inschrijving de bescherming.

Wil je contact met Woonaccent Makelaars Westerbork, de makelaar (voor verkoop en aankoop) in Westerbork en Beilen en directe omgeving? Bel dan met 0593-333334 voor een vrijblijvende afspraak of mail met westerbork@woonaccent.nl. Ook kun je jouw vraag kwijt via het contactformulier.

Advertenties
Dit bericht werd geplaatst in Uncategorized. Bookmark de permalink .

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google photo

Je reageert onder je Google account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s